Wydarzyło się…

Rekolekcje letnie, 5-12 lipca 2014

 

Tegoroczne rekolekcje odbyły się w dniach 5-12 lipca w Witowie i Dzianiszu, w okolicach Zakopanego. Ich temat brzmiał: "Duchowe sprzątanie. Jak zrobić miejsce dla Boga w naszej rodzinie?".

Zatrzymać się i zaprosić Boga do swojego życia - świadectwo

Jestem pełna zdumienia, pomimo trudnego momentu jakiegoś zaplątania duchowego we mnie, jak w życiu człowieka działa Opatrzność Boża. To właśnie ona zaprowadziła mnie na tegoroczne rekolekcje RRN do Zakopanego. A jej narzędziem była moja koleżanka, która właściwie do kościoła chodzi od święta... Poznałam tam wielu cudownych ludzi i Bóg pokazał mi znowu, bym nie oceniała innych i nie sądziła ich. Bo choć niby wiemy o tym, wciąż przylepiamy innym etykietki. Uważam ten czas za piękne przeżycie. Na dłużej można zatrzymać się na poszukiwaniu Boga w sobie, na wejrzeniu w siebie. Właściwie na zaproszeniu Go do swojego życia.
Zupełnie nie wiem co napisać. Jestem osobą raczej emocjonalną - pamiętam tylko, że każda konferencja coś we mnie budziła. A grupy dzielenia - które zdaje się są specyfiką wspólnoty - w pierwszym momencie mogą przerażać, jednak teraz uważam te spotkania za coś wspaniałego. Uczą one innego spojrzenia na drugiego człowieka, a czasem i w nas mogą coś zmienić. Kilka historii, które usłyszałam, poruszyło mnie. Piękne są świadectwa ludzi, przez które sam Bóg do nas przemawia.
Niesamowite było także zaangażowanie wielu osób na tych rekolekcjach. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy zajmowali się organizacją oraz całej wspólnocie, bez której tego wyjazdu by nie było.
Czekam na rekolekcje zimowe z nadzieją, że mój mąż pojedzie wraz ze mną!

uczestniczka

 

Międzynarodowa Pielgrzymka RRN do Częstochowy, 26 kwietnia 2014

Galeria zdjęć »

 

W sobotę 26.04.2014 r. wspólnoty RRN z całej Polski i zagranicy spotkały się na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Ku komunii z Chrystusem w rodzinie - śladami św. Jana Pawła II".

Więcej…

 

Rekolekcje zimowe w Licheniu, 13-16 lutego 2014

 

Kolejne zimowe rekolekcje RRN odbyły się w dniach 13-16 lutego w Licheniu. Ich temat brzmiał „Spowiedź doświadczeniem miłosierdzia i wybrania”.  

Więcej…

 

Jasełka, 11 stycznia 2014

 

Od lat na początku stycznia świętujemy w naszej wspólnocie RRN wspomnienie Bożego Narodzenia. To już kolejny taki dzień skupienia – oprócz „zwykłych” elementów planu także dzielenie się opłatkiem, życzenia, jasełka... Jak zwykle, jak co roku... Ile w nas rutyny, a ile głębokiej wiary i radości z narodzenia Pana Jezusa? Serdecznego zaproszenia i przyjęcia do serca Bożej Dzieciny?

Więc były – zwyczajowo czy może jednak z wdzięcznością odkrywane na nowo? – Różaniec, konferencja, grupy dzielenia, adoracja, Msza św., dla niejednego spowiedź. Potem jasełka, opłatek, agapa. Życzyliśmy sobie tego, co wydaje się nam najlepsze, choć przecież to wie tylko Pan Bóg. Przejęte dzieci zaprezentowały jasełka, a ich bohaterowie dali nam przykład radosnego, szczerego i prostego uwielbienia Nowonarodzonego.  

Wracając pamięcią do tego świątecznego czasu, powtarzamy za jasełkowym chórem:

„Niech z kolędą przypłyną
do Was te życzenia:
Zdrowia, miłości, wszelkiej obfitości,
aby Boża Dziecina opieką Was otaczała
i wiele łask zesłała”.

aps

 

Zawierzenie Maryi, 30 listopada 2013

 

W sobotę, 30 listopada 2013 r., podczas dorocznego ogólnopolskiego adwentowego dnia skupienia, u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej dokonało się zawierzenie Maryi całego Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Więcej o tym radosnym  wydarzeniu można przeczytać i posłuchać na ogólnopolskiej stronie internetowej: www.rrn.info.pl

 

Rekolekcje dla małżeństw w Pniewach, 11-13 października

 
W tym roku w Pniewach na rekolekcjach dla małżeństw zatrzymaliśmy się nad tematem:
Ukochać Chrystusa o rysach twarzy żony, męża.

Więcej…

 
Więcej artykułów…